Bilgi Bankası

Sıkça sorulan sorular ve diğer içerikler için bilgi bankamıza gözatın

Güncelleme:

Trafik Limiti iki başlık altında açıklanabilir.

1- Anlık trafik limiti;

Anlık olarak websitenizdeki kişi sayısı ve o kişilerin site içerisindeki veri alış verişi anlık trafiğinizi oluşturur. Anlık olarak binlerce ziyaretçinin aynı anda sunucu içerisindeki barındırılan aynı websiteyi ziyaret etmesi anlık trafiği şişirdiği gibi sunucu kaynaklarının tamamını sadece bir sitenin kullanmasına sebep olacaktır. Bu aynı sunucudaki diğer websitelerinin hızını düşürecektir, bu sebeple birçok hosting firması anlık ziyaretçi limiti belirtlerler ve bu limiti aşan ziyaretçi o siteye ulaşabilmesi için site içindeki diyer ziyaretçilerin çıkmasını beklemekten başka çaresi yoktur.

1- Aylık trafik limiti;

Website ziyaretçileriniz sitenizde gezinirken görüntüledikleri her sayfa ve o sayfalardaki resimler, izledikleri videolar ve tüm dökümanlar kendi bilgisayarında bulunan temp klasörüne yüklenir , yani bir nevi sitede bulunan herşeyin bir örneğini ziyaretçi farkında olmadan kendi bilgisayarına yükler bu yükleme esnasında giden bir veri akışı oluştur, ayrıca ziyaretçi sitedeki formlara bilgi girmesi, siteye resim video göndermesi de gelen veri trafiğini oluşturur. Gelen giden datalar sürekli otomatik olarak toplanır ve aylık size tanımlanan trafik limitine ulaştığı anda otomatik olarak websiteniz durdurulur.
 Dünya genelinde İnternet servis sağlayıcıları data akışlarına aylık bazda limit koymaktalar, Nasıl ki ADSL hatlarında kota lar varsa internet servis sağlayıcılarda datacenter lar için kota koymaktalar.  Datacenter yani Telekom firmaları network yük dağılımını dengede tutabilmek için ayrıca erişilebilirliği ve performansı üstte tutabilmek adına limit koymak zorundalar.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?
  • 924 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
İlgili diğer dökümanlar
Hosting Nedir ?

Hosting , türkçe tanımı barındırma, bir web sitesinde internette yayınlanmak istenen sayfaların,...