Hizmet Şartları

Website Kullanım Şartları ve Hizmet Sözleşmesi

HİZMET SÖZLEŞMESİ

Aşağıdaki sözleşme standart online hizmet sözleşmesidir. Bu sözleşme Co-Location, Kiralık Sunucu, Sanal Sunucu gibi özel servis ve özel kapsamları içermemektedir. Bu hizmetlerde müşterilerimiz ile yazılı sözleşmeler yapılmakta olup, yazılı sözleşmelerdeki şart ve detaylar geçerlidir.

Sözleşme Detayları
1. Taraflar
1.1 : Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Türkhost İnternet Bilişim Hizmetleri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. (Türkhost olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında Türkhost'a ait olan http://www.turkhost.net.tr internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile yapılacağını belirtir.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2.3:Ülkemizde yürürlükte olan mevzuat hükümlerine (ve bağlı olunan uluslararası sözleşme hükümlerine), ahlaka, adaba ve kamu düzenine aykırı olmamak şartı ile faaliyet alanına giren her türlü konuda, TÜRKHOST tarafından Müşteriye verilecek toplu SMS servisinden (SMS Paketi), Müşterinin onay aldığı Müşterilerine/ Üyelerine SMS ulaştırmasına ilişkin her tür koşullar bu sözleşmenin konusunu içindedir.
2. Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Türkhost'a ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.
3. Sorumluluklar
3.1: Türkhost, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Türkhost ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Türkhost tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Türkhost, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Türkhost tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Türkhost tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisinin karşılayacağını kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Türkhost herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Türkhost sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Türkhost kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Türkhost'un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Türkhost hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: Türkhost, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden, ayrıca donanım arızaları sonucu yaşanabilecek kesinti veya veri kayıplarından doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Türkhost müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Türkhost hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Türkhost sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Türkhost, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Türkhost bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleblerini en kısa sürede yapacaktır. Tarafımızdan tescil edilen alan adlarının (com, net, org, ...) The Directi Group ve OnlineNIC firmalarına transfer işlemi kesinlikle gerçekleştirilmemektedir.

3.10: Türkhost, aylık ödemeli siparişlerin tamamında müşteri tarafından belirtilecek kredi kartı bilgilerini, kullanmakta olduğu sanal pos sistemi üzerine kayderek ödemelerin aylık olarak tahsilatını sağlayacaktır. Aylık ödemelerin gecikmesi durumunda hizmetin durdurulması hakkını saklı tutmaktadır.

3.11: Türkhost, müşteriye ait yedeklerin düzenli tutulması için gerekli özeni ve ehemmiyeti gösterecektir, fakat bu konuda yaşanabilecek sorunlardan dolayı müşterinin uğrayacağı veri kayıplarından sorumlu tutulamaz, müşteri kendi verilerini düzenli olarak kaydetmekle yükümlüdür.

3.12: Türkhost, süresi dolmuş alan adı, hosting, veya diğer sunduğu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Süresi dolmuş veya ödemesi sağlanmamış hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydı tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.13: Türkhost, Alan adı Tescil hizmetlerinde birebir olarak ICANN ve alan adı ana üreticisi pozisyonunda yer alan REGISTRAR şirketlerin şartlarına uymaktadır. Bu konuda tüm sorumluluklar ve süreçler REGISTRAR şirketlerin şartları olarak geçerlidir. Alan adlarının tescil süreçleri yazılım sistemleri tarafından yönetilir, bu yazılımlar Türkhost ve Registrar şirketler üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışma sırasında yaşanabilecek arıza veya erişim sorunlarından dolayı tescil, güncelleme, düzenleme, değişiklik, silme gibi süreçlerde yaşanabilecek hatalarda Müşteri tüm sürecin kontrolünden sorumludur.

3.14: Türkhost, Alan adı Tescil Hizmetlerinde, whois bilgisi değiştirme ve doğruluğunun sorumluluğu, alan adı tescil şifresi sorumluluğu, transfer kilidi sorumluluğu müşteriye aittir. Bu bilgi Türkhost kontrol paneli üzerinden planlı bakım ve %0.001 altında kalan süreçte yaşanabilecek arıza durumları haricinde 7/24 müşteri tarafından değiştirilebilmektedir.

3.15: Türkhost, Alan adı Tescil Hizmetlerinde sağlama şartlarını ve fiyatlarını bilgi vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir. Bu düzenleme yıllık ödeme yapılan alan adlarının servis yenilenmesi sürecinden sonra yürütülüğe girecek olup servis yenilenmesi sırasında güncel fiyat ve şartlar açık ve eksiksiz olarak belirtilmektedir. Müşteri yenileme yapmak istemez ise veya yenilemeyi farklı bir şirket üzerinden yapmak isterse bu durumda Registrar şirketlerin ve Icann'ın koymuş olduğu kurallar çerçevesinde işlem yapma hakkına sahiptir.

3.16: Türkhost, Alan adı hizmetlerinde yenileme süreçlerini zamanında gerçekleştirmeyen müşteriler için alan adlarını süre bitimi itibari ile askıya almaktadır. Bu askı süreci alan adının üreticisinin belirlediği zamana göre değişir. Bu süre zarfında alan adını satın alan ana müşteri yıllık yenileme bedelini ödeyerek alan adını yenileyebilir ve tekrar geri alarak kullanım hakkını kazanabilir. Alan adı bu süre içerisinde yenilenmediği durumlarda alan adı REDEMPTATION PERIOD'a düşecektir. Bu süreçte alan adının hakkı artık müşteriden çıkmış ve bizim şirketimizin ve registrar şirketin insiyatifine bırakılmıştır. Bu süreçte alan adını Türkhost veya Registrar farklı bir şirkete satma hakkına sahiptir. Redemptation period sürecinde alan adını tekrardan almak isteyen eski müşteri veya yeni almak isteyen yeni müşteri değeri alan adı üreticisine göre değişmekle birlikte ortalama 130 USD olan ceza ücretini ödeyerek geri alabilir. Redemptation period sonrasında alınmayan alan adlarında artık süreç Registrar'ın insiyatifine geçmekte olup bu süreç sonrasında alan adının Türkhost üzerinden geri alınması mümkün olmamaktadır. Türkhost, müşteri adına .TR uzantılı alan adlarının tescil ve yenileme işlemlerine aracılık hizmeti sunar, yasa ve yönetmeliklerde yapılacak değişikler sebebiyle oluşabilecek ek iş ve hizmetler için ek ücret talep edebilir ve bu ücreti süresinde ödenmeyen müşterilerin alan adlarının yenileme dahil diğer aracılık ettiği tüm alan adları için verdiği hizmetleri müşteriye bilgi vermeksizin tek taraflı olarak sonlandırabilir. Türkhost .TR uzantılı alan adlarının tescil ve yenilemeleri işlemlerine sadece aracılık hizmeti verir ve bu hizmetler sebebiyle oluşabilecek aksaklıklar sebebiyle oluşabilecek hak kayıplarından sorumlu değildir.

3.17: Türkhost, Alan adı hizmetleri satılan bir ürün değildir. Aksine ücreti ödendiği süre boyunca kullanım hakkı alınan bir hizmet şeklidir. Bu nedenle alan adının bitiş süreleri içerisinde ücretinin ödenmemesi ve ödeme sonrasında ödeme bildiriminde bulunulmaması durumunda bu hak başka bir kişiye geçebilir.

3.18: Türkhost, Toplu mail gönderimi ya da İsteksiz mail iletimi (spam e-mail) hizmeti sunmamaktadır. Sağlamış olduğu hizmetler üzerinden bu tarz gönderimler yapılamaz. Bu tarz gönderimlerin tespitinde, sırasıyla 12, 24, 48 ve 72 saat süre ile mail gönderim protokolü (SMTP) erişimini bloklar. Gönderimin bir kez daha tekrarlanması durumunda, SMTP erişimi; hizmet için bir daha açılmamak üzere engeller.

3.19: Müşteri tarafından gönderilecek olan SMS’ lerin içeriği Müşteri tarafından hazırlanacak ve Müşterilerine/ Üyelerine gönderilecektir. TÜRKHOST işbu servis kapsamında, Müşteri tarafından Müşterilerine/ Üyelerine gönderilen SMS’ leri yanlış veya eksik göndermiş olmasından ve/veya anılan mesaj içeriklerinden sorumlu değildir. Müşteri, mesaj içeriklerinden doğabilecek tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder.

3.20:Müşteri, işbu Sözleşmeye konu Toplu SMS satışı ile ilgili olarak yürürlükteki mevzuata uygun olarak hareket edeceğini ve gönderdiği SMS lerden gönderdiği kişi veya kurumlara karşı tek ve münhasır sorumlu olduğunu, bu kapsamda tüketicilere ve Müşterilere ilişkin her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu, TÜRKHOST’u her ne nam ve surette olursa olsun Müşterilerden ve/veya ilgili kişi ve kurumlardan bu çerçevede gelebilecek her türlü talep, iddia, itiraz ve şikâyetten ari tutacağını, TÜRKHOST’un tüm zararlarını Müşteri’ye rücu etme hakkı olduğunu, TÜRKHOST’a karşı ileri sürülebilecek her türlü talep, iddia ve alacaklardan ötürü TÜRKHOST’un maruz kalabileceği doğrudan ve dolaylı gelir kayıpları ile maddi ve manevi zararların tamamını, TÜRKHOST’un ilk talebinde, derhal nakden ve def'aten tazmin etmeyi, kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.21: Müşteri, kendisinin işbu sözleşme kapsamındaki yükümlülükleriyle ilgili olarak TÜRKHOST'un 3. kişilere ve/veya resmi makamlara ödemek zorunda kalacağı masraf ve tazminatları, hiçbir hüküm istihsaline gerek kalmadan TÜRKHOST'un ilk yazılı talebini takip eden 5 (beş) iş günü içinde TÜRKHOST’a ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

3.22: Müşteri, üyelerine veya Müşterilerine gönderdiği SMS metni içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve ifadelerin içeriği hususunda TÜRKHOST’u hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder. Yüksek Seçim Kurulunun kararı ve bu sözleşme hükümleri uyarınca, cep telefonu üzerinden siyasi propaganda amacı taşıyan mesajların SMS ve/veya internet aracılığıyla gönderilmemesini, bu şekilde bir gönderimin tespiti halinde, karara aykırılık sebebiyle verilecek cezalardan Müşteri sorumlu olacaktır. Bu çerçevede Müşteri; SMS metni içerisinde yer alan ifadelerin T.C. Kanunları ve yürürlükteki mevzuata, ahlaka, kamu menfaatine, kamu güvenliğine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğüne aykırılık teşkil etmeyeceğini, bu tür ifadeleri TÜRKHOST’un bloklama hakkı olduğunu, bu ifadeler nedeniyle TÜRKHOST’un maruz kalacağı her türlü hukuki anlaşmazlığın ve/veya tazminat taleplerinin muhatabın kendisi olduğunu, işbu sebeple TÜRKHOST’un herhangi bir tazminat ödenmesi halinde kendisine rücu edileceğini bildiğini ve aleyhine herhangi bir karar istihsaline gerek olmadan, kendisine yapılan ilk başvuruya istinaden talep edilen tazminat, ceza, masraf ve diğer maliyetleri karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.23: Müşteri’nın SMS gönderdiği GSM numaralarını yasal olarak elde ettiği kabul edilir. Bu konuda, TÜRKHOST hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yasal tüm sorumluluk ve yükümlülükler Müşteri’ya aittir. Müşteri, OPT IN LIST’i TÜRKHOST’a sunacak olup, bunun sunulmuş olması Müşteri’nın sorumluluğuna ortadan kaldırmayacaktır.

3.24: Müşteri, işbu sözleşme kapsamında TÜRKHOST' dan almış olduğu SMS servisini kullanarak kendi kullanıcıları için göndereceği mesajların, alfanumerik gönderim numaralarının tamamen doğruluğundan ve gönderim yapılmak istenen kullanıcılara ait olmasından sorumludur. Gönderim sonrasında gönderim numarasının yanlış, eksik ya da kendi kullanıcılarına ait olmaması durumunda doğacak uyuşmazlıklarda TÜRKHOST' un hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu şimdiden peşinen kabul ve beyan eder. Bu uyuşmazlıklardan TÜRKHOST’ un zarara uğraması durumunda, TÜRKHOST bu zararı Müşteri’ dan tazmin etme hakkına sahiptir.

3.25: Müşteri, 12.GENEL FORM kısmında belirtmiş olduğu GSM numarası ile gönderici ismi dışında başka bir numara ve isimle kullanıcılarına SMS gönderimde bulunması kesinlikle yasaktır. Ancak, TÜRKHOST’ un kabul edip etmeme hakkı saklı kalmak kaydıyla, GSM numarası ile isim değişikliği tarafların karşılıklı yapacağı yazılı ek protokolden sonra mümkün olacaktır. 3.9 Müşteri, SMS servisinin kullanılması için TÜRKHOST tarafından sunulan çözüm, data formatını ve her türlü bilgiyi 3.kişilerle paylaşmamayı, 3.kişilere devretmemeyi, kullandırmamayı ve verilen amaç dışında kullanmamayı kabul eder.

3.26: Müşteri, SMS gönderdiği (ya da göndereceği) Müşterilerine/ Üyelerine ait GSM numaralarının; Müşterileri/Üyeleri tarafından kendisine verildiğini, onları SMS gönderimi yapılacağı konusunda bilgilendirdiğini, SMS’leri almak için onay verdiklerini TÜRKHOST’ a karşı peşinen ikrar, kabul ve taahhüt eder. Müşteri’nın bu konulardaki tüm sorumlulukları eksiksiz olarak yerine getirdiğine dair açık ikrar, kabul ve taahhüdüne güvenerek TÜRKHOST’ un ayrıca bir araştırma ve incelemeye gitmeden toplu SMS servisi tahsis ettiği kesin olarak kabul edilecektir.

3.27: TÜRKHOST; mücbir sebeplerden, olağanüstü durumlardan, şebeke bakım-onarım çalışmalarından, işletme arızalarından, 3.Müşteri lerın hileli bir şekilde şebekeyi bloke etmek amaçlı hareketlerinden, mevzuattan vb gibi TÜRKHOST’ un elinde olmayan nedenlerle bu servisin geçici veya tamamen durdurmasından ya da durdurulmasından dolayı Müşteri’ye karşı hiçbir şekilde sorumluluğu yoktur. TÜRKHOST, mümkün ve gerekli olan hallerde bu tür kesintileri Müşteri’ ye bildirecektir.

3.28: TÜRKHOST, teknik hizmetlerin ve teknolojinin getirdiği her türlü değişikliği yapma ve gateway yazılımını değiştirme hakkına münhasıran sahiptir.

3.29: TÜRKHOST , SMS gönderimi yapılan Müşterinin/Üyenin hattının açık olmaması, telefon ayarlarının SMS almaya uygun olmaması, havasal ve karasal transmisyon şebekesinde yaşanabilecek sorunlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı SMS’lerin Müşteriye/Üyeye ulaştırılamaması veya geç ulaşması gibi durumlar TÜRKHOST’ u herhangi bir yükümlülük altına sokmaz.

3.30:TÜRKHOST tarafından Müşteri’ ye bir kullanıcı adı ve şifre tanımlanacaktır. Belirtilen kullanıcı adı ve şifre salt Müşteri’ ye tahsis edilmiş olacaktır. Müşteri, bu kullanıcı adı ve şifreyi 3.kişilere devretmemeyi, kullandırmamayı ve verilen amaç dışında kullanmamayı kabul ve taahhüt eder. Bu gibi haller ile yetkili/yetkisiz kişiler tarafından kullanıcı adı ve şifre kullanılarak toplu SMS servisine ulaşılması sebebiyle ortaya çıkabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğun kendisinde olduğunu Müşteri kabul ve taahhüt eder.
4. Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Türkhost'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır. Sipariş onaylanıp , hizmet aktif edildikten sonra hizmet iptali ve bedel iadesi talep edilemez.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( Ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)
5. Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir

5.2:
Türkhost önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret fatura tarihindeki Garanti Bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4:Ücret ilgili ürün satış sayfalarında belirtilmediği ve müşteri ile yapılan özel bir sözleşme olmadığı sürece fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Türkhost'a elden ödemekle yükümlüdür

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Türkhost kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Türkhost, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Aylık ödemeli siparişlerde, ödeme kredi kartı ile yapılması durumunda müşteri kredi kartı bilgileri otomatik ödeme kapsamına alınır. Müşteri bu işlemleri http://www.turkhost.net.tr adresindeki "Ödemeler ve Otomatik Ödemeler" sayfasından ulaşarak değiştirme, iptal etme işlemlerini yapma hakkına sahiptir.
6. Askıya Alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Türkhost, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
7. Fesih
7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Türkhost hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.3: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

7.4: Ön ödemeli internet hizmet almakta olan müşteri tek taraflı olarak hizmeti iptal etttirmesi veya farklı bir firmaya geçiş yapması durumunda aktivasyon ve kurulum ücreti alınmamış ise hizmet sonlandırıldıktan hemen sonra kurulum ve aktivasyon bedellerini peşin olarak ödemeyi kabul eder.

7.5: İnternet hizmet almakta olan müşteri tek taraflı olarak hizmeti iptal etttirmesi durumunda en geç 10(on) gün içinde modemi ve diğer cihazları Türkhhost tarafından belirtilen adrese göndermediği takdirde Türkhost firması tarafından kurulumu yapılan veya yaptırılan modem ve diğer cihazların bedelini peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.6:Sözleşmenin ve / ve ya hizmetin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi ya da iptali halinde, fesih tarihinden sözleşme / hizmet sonuna kadar olan sürenin hizmet bedelini peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
8. İletişim ve Bilgi Adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Türkhost sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
9. Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Türkhost kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Türkhost'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Türkhost'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.
10. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
10.1:İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. ( Siparişin internet ortamında Türkhost'a onaylanıp gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Türkhost gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.